Investorrelasjoner

Med sine fleksible elektroniske handelsplattformer og brede produktportefølje er Saxo Group blitt en leder innen online-investering.

Saxo Group anerkjenner viktigheten av åpenhet da den arbeider for å opprettholde sin fremtredende posisjon i markedet. Relevante opplysninger og rapporter er tilgjengelige nedenfor, som en hjelp for investorene til å holde seg informert om organisasjonen.

Vi oppfordrer deg til å gjennomgå disse dokumentene for å få et innblikk i Saxos arbeid, filosofi og fremtidige mål.

Saxo Bank A/S er et privateid selskap. Geely Financials Denmark A/S, et datterselskap av Zhejiang Geely Holding Group Co., Ltd, eier 52 prosent av aksjene i Saxo Bank. Kim Fournais, grunnlegger av og adm.dir. i Saxo Bank, eier 25,71 prosent av bankens aksjer, mens Sampo Plc, et ledende nordisk konsern for finansielle tjenester, eier 19,9 prosent av aksjene. De resterende aksjene eies av minoritetsaksjonærer, inkludert en rekke nåværende og tidligere ansatte i banken.

Som Saxo Group-aksjonær, kan du logge inn i aksjonærportalen nedenfor.
Logg inn her >

Følgende nøkkeltall gir en oversikt over Saxo Bank Groups finansielle resultater.

SAXO BANK GROUP
(mill. DKK)
2018201720162015*2014
Driftsinntekter2,786.13,027.02,929.72,126.73,006.8
EBITDA1,408.0931.6845.2(109.4)1,099.0
Justert EBITDA705.71,026.0954.5864.71,208.1
Overskudd før skatt1,029.0554.2418.2(778.4)564.8
Nettooverskudd955.8401.1302.4(644.6)381.2
Sum egenkapital5,552.24,621.44,238.43,938.44,225.2
Samlet kapital34,484.139,955.643,578.533,501.636,008.3
Kundenes
sikringsinnskudd
112,577.8103,622.392,349.977,568.068,227.2
Kapitaldekning,
soliditet
35.0%22.7%19.5%20.7%19.7%
Avkastning på egenkapital
før skatt
20.2%12.5%10.2%(19.1)%14.6%
Gjennomsnittlig antall ansatte1,6581,5941,6391,5161,485

* Vær oppmerksom på at tallene for 2015 inkluderer effekten av den sveitsiske hendelsen. 

Definisjoner er å finne i 2018-rapporten om årsrapporter

Kim Fournais

Medstifter og administrerende direktør i Saxo Bank

Søren Kyhl

Visekonsernsjef og driftssjef (COO)

Steen Blaafalk

Økonomi- og risikodirektør

Damian Bunce

Chief Commercial Officer (CCO)

Les mer

Daniel Donghui Li

styreleder

Board of Directors Profile Image

Henrik Normann

assisterende styreleder

Ian Zhang

styremedlem

Patrick Lapveteläinen

styremedlem

Preben Damgaard

styremedlem

Saxo´s handels- og investeringplattformer har gitt tradere og investorer verden over frihet til å handle. Plattformen gir deg funksjonene, hastigheten og ytelsen du trenger for å handle, og har konsekvent vunnet en rekke av industriens gjeveste anerkjennelser.

Priser

Saxo Group utgir jevnlig ICAAP og risikorapporter i samsvar med det danske økonomiregelverket.

Se alle rapportene her >

For å demonstrere forpliktelse til økt åpenhet innen den finansielle sektor har Saxo Group tatt initiativ til å publisere nøkkeltall relatert til aktivitet, på månedlig basis. Dette er primært retail assets under kontroll samt daglig gjennomsnitt og månedlig handelsvolum.

2019.

USD bnJan. 2019Feb. 2019Mar. 2019Apr. 2019May 2019Jun. 2019
Commodities - Daily average0.91.01.21.21.5 
Commodities - Monthly volume19.719.924.727.034.7 
Equities - Daily average2.52.22.82.03.7 
Equities - Monthly volume57.843.658.244.286.1 
Fixed Income - Daily average0.30.30.4 0.30.3 
Fixed Income - Monthly volume7.35.89.35.77.0 
FX - Daily average6.66.97.65.66.3 
FX - Monthly volume152.4137.2159.7124.3145.2 
Total - Daily average10.310.312.09.111.9 
Total - Monthly volume237.2206.5251.9201.2273.0 

2018.

USD bnJul. 2018Aug. 2018Sep. 2018Oct. 2018Nov. 2018Dec. 2018
Commodities - Daily average1.21.00.91.11.01.0
Commodities - Monthly volume27.324.017.324.222.721.2
Equities - Daily average3.02.42.64.13.44.2
Equities - Monthly volume65.755.751.795.475.788.7
Fixed Income - Daily average0.20.30.40.40.30.4
Fixed Income - Monthly volume5.06.68.610.07.07.7
FX - Daily average10.58.58.78.27.87.0
FX - Monthly volume230.8196.4173.6188.6171.7147.6
Total - Daily average14.912.312.613.812.612.6
Total - Monthly volume328.8282.7251.2318.3277.0265.2

USD bnJan. 2018Feb. 2018Mar. 2018Apr. 2018May 2018Jun. 2018
Commodities - Daily average1.51.51.31.61.61.3
Commodities - Monthly volume34.629.228.734.635.727.4
Equities - Daily average3.56.25.03.93.03.5
Equities - Monthly volume81.2124.7109.281.468.073.8
Fixed Income - Daily average0.61.2 0.80.50.80.4
Fixed Income - Monthly volume13.725.016.911.017.48.7
FX - Daily average15.921.715.912.713.314.3
FX - Monthly volume366.3434.8348.9266.8306.8301.3
Total - Daily average21.630.722.918.718.619.6
Total - Monthly volume495.8613.7503.6393.7427.9411.2

2017.

USD bnJul. 2017Aug. 2017Sep. 2017Oct. 2017Nov. 2017Dec. 2017
Commodities - Daily average1.41.71.61.41.41.3
Commodities - Monthly volume29.138.234.231.729.827.5
Equities - Daily average2.42.52.42.33.12.6
Equities - Monthly volume51.057.250.850.668.554.9
Fixed Income - Daily average0.30.30.50.40.50.4
Fixed Income - Monthly volume7.08.011.58.311.88.9
FX - Daily average11.910.711.710.812.69.4
FX - Monthly volume249.2245.1246.2237.9278.2197.8
Total - Daily average16.015.116.314.917.713.8
Total - Monthly volume336.4348.4342.6328.5388.3289.2
USD bnJan. 2017Feb. 2017Mar. 2017Apr. 2017May 2017Jun. 2017
Commodities - Daily average1.11.31.3 1.3 1.41.4 
Commodities - Monthly volume24.425.331.0 25.1  33.230.5 
Equities - Daily average1.82.12.4 2.2  2.4 2.9
Equities - Monthly volume40.542.855.3 44.4  54.3 64.2
Fixed Income - Daily average0.50.60.7 0.4  0.40.4 
Fixed Income - Monthly volume9.912.215.2 8.1  8.7 9.7
FX - Daily average13.411.812.0 10.3  10.2 11.0
FX - Monthly volume295.2235.9275.2 206.5  235.0 241.6
Total - Daily average16.815.816.4 14.2  14.4 15.7
Total - Monthly volume370.0316.1376.7 284.1  331.1 346.0

2016.

USD bnJul. 2016Aug. 2016Sep. 2016Oct. 2016Nov. 2016Dec. 2016
Commodities - Daily average1.11.01.11.21.51.1
Commodities - Monthly volume24.022.824.425.533.123.8
Equities - Daily average2.01.82.62.22.51.9
Equities - Monthly volume41.341.457.446.154.842.0
Fixed Income - Daily average0.40.40.40.40.60.4
Fixed Income - Monthly volume8.09.29.49.014.08.7
FX - Daily average11.28.110.310.913.510.1
FX - Monthly volume235.6187.4225.6229.2298.0222.2
Total - Daily average14.711.314.414.818.213.5
Total - Monthly volume308.9260.8316.8309.8400.0296.8
USD bnJan. 2016Feb. 2016Mar. 2016Apr. 2016May 2016Jun. 2016
Commodities - Daily average0.71.01.01.31.21.2
Commodities - Monthly volume14.321.123.927.126.126.8
Equities - Daily average3.83.22.32.42.32.6
Equities - Monthly volume76.966.353.450.951.458.3
Fixed Income - Daily average0.20.30.30.30.30.5
Fixed Income - Monthly volume4.96.36.96.97.610.2
FX - Daily average10.510.29.510.69.810.2
FX - Monthly volume209.7215.1217.8223.0215.8223.9
Total - Daily average15.314.713.114.713.714.5
Total - Monthly volume305.8308.8302.1307.8300.9319.3