Investorrelasjoner

Med sine fleksible elektroniske handelsplattformer og brede produktportefølje er Saxo Group blitt en leder innen online-investering.

Saxo Group anerkjenner viktigheten av åpenhet når den arbeider for å opprettholde sin fremtredende posisjon i markedet. Relevante opplysninger og rapporter er tilgjengelige via www.home.saxo, som en hjelp for investorene til å holde seg informert om organisasjonen.

Vi oppfordrer deg til å gjennomgå disse dokumentene for å få et innblikk i Saxos arbeid, filosofi og fremtidige mål.

Saxo Bank A/S er et privateid selskap. Stifterne Kim Fournais og Lars Seier Christensen eier hver 25,71% av bankens aksjer, mens TPG Capital eier 29,26% av aksjene. De resterende aksjer eies av minoritetsaksjonærer, ved Gold Shine Investment med 9,9% eierskap samt en rekke nåværende og tidligere ansatte i banken.

Geely Financials Denmark A/S, et datterselskap av Zhejiang Geely Holding Group Co., Ltd, har tilbudt å kjøpe 51,5% av aksjene i Saxo Bank, mens Sampo Group, et ledende nordisk finanskonsern, tilbø å kjøpe 19,9% av Saxo Bank med medstifter og administrerende direktør Kim Fournais andel på 25,71%  uendret. Transaksjonene avventer godkjennelse fra myndighetene. 

Som Saxo Group-aksjonær, kan du logge inn i aksjonærportalen nedenfor.
Logg inn her >

Følgende nøkkeltall gir en oversikt over Saxo Bank Groups finansielle resultater.

SAXO BANK GROUP
(DKK million)
20162015 *201420132012
Operating income2,929.72,126.73,006.82,861.02,966.4
EBITDA845.2(109.4)1,099.0898.0605.9
Adjusted EBITDA954.5864.71,208.11,223.3724.8
Profit before tax418.2(778.4)564.8247.4152.0
Net profit302.4(644.6)381.2162.280.9
Total equity4,238.43,938.44,225.23,492.73,364.5
Total assets43,578.533,501.636,008.327,746.225,623.2
Clients' collateral
deposits
92,349.977,568.068,227.250,644.040,199.0
Assets under Management
(Wealth management)
13,314.114,227.014,101.912,845.914,633.8
Total capital ratio
19.5%20.7%19.7%16.2%13.5%
Return on equity
before tax
10.2%(19.1)%14.6%7.2%4.6%
Full-time-equivalent staff (end of year)1,6391,5161,4851,4061,480

* Vær oppmerksom på at tallene for 2015 inkluderer effekten av den sveitsiske hendelsen. 

Definisjoner er å finne i 2016-rapporten om årsrapporter

Saxo Groups årsrapporter
Godtgjørelsesrapporter
"Supervisory Diamond"
Saxo Groups konsernstyre

{{offCanvasCtrl.viewData.name}}

{{offCanvasCtrl.viewData.title}}

{{offCanvasCtrl.viewData.businessText}}
{{offCanvasCtrl.viewData.business}}
{{offCanvasCtrl.viewData.mobileText}}
{{offCanvasCtrl.viewData.mobile}}
{{offCanvasCtrl.viewData.emailText}}
{{offCanvasCtrl.viewData.emailId}}
{{offCanvasCtrl.viewData.businessText}}
{{offCanvasCtrl.viewData.business}}
{{offCanvasCtrl.viewData.mobileText}}
{{offCanvasCtrl.viewData.mobile}}
{{offCanvasCtrl.viewData.emailText}}
{{offCanvasCtrl.viewData.emailId}}
Styret i Saxo Group

{{offCanvasCtrl.viewData.name}}

{{offCanvasCtrl.viewData.title}}

{{offCanvasCtrl.viewData.businessText}}
{{offCanvasCtrl.viewData.business}}
{{offCanvasCtrl.viewData.mobileText}}
{{offCanvasCtrl.viewData.mobile}}
{{offCanvasCtrl.viewData.emailText}}
{{offCanvasCtrl.viewData.emailId}}
{{offCanvasCtrl.viewData.businessText}}
{{offCanvasCtrl.viewData.business}}
{{offCanvasCtrl.viewData.mobileText}}
{{offCanvasCtrl.viewData.mobile}}
{{offCanvasCtrl.viewData.emailText}}
{{offCanvasCtrl.viewData.emailId}}
Priser og utmerkelser

SaxoTrader-plattformen har gitt tradere og investorer overalt frihet til å handle. Plattformen gir deg funksjonene, hastigheten og ytelsen du trenger for å handle, og har vunnet en rekke priser.

Awards

Saxo Group utgir jevnlig ICAAP og risikorapporter i samsvar med det danske økonomiregelverket.

Se alle rapportene her >

Transparency

In order to demonstrate commitment to increased transparency within the financial industry, the Saxo Group has taken the initiative to publicise on a monthly basis key figures related to its activity, namely retail assets under management as well as daily average and monthly trading volumes.

2018.

USD bn

Jan. 2018Feb. 2018Mar. 2018Apr. 2018May 2018Jun. 2018
Commodities - Daily average 1.6     
Commodities - Monthly volume34.6     
Equities - Daily average 3.7     
Equities - Monthly volume81.2     
Fixed Income - Daily average 0.6     
Fixed Income - Monthly volume 13.7     
FX - Daily average 16.7     
FX - Monthly volume 366.3     
Total - Daily average 22.5     
Total - Monthly volume495.8     

2017.

USD bn

Jul. 2017Aug. 2017Sep. 2017Oct. 2017Nov. 2017Dec. 2017
Commodities - Daily average1.41.71.61.41.41.3
Commodities - Monthly volume29.138.234.231.729.827.5
Equities - Daily average2.42.52.42.33.12.6
Equities - Monthly volume51.057.250.850.668.554.9
Fixed Income - Daily average0.30.30.50.40.50.4
Fixed Income - Monthly volume7.08.011.58.311.88.9
FX - Daily average11.910.711.710.812.69.4
FX - Monthly volume249.2245.1246.2237.9278.2197.8
Total - Daily average16.015.116.314.917.713.8
Total - Monthly volume336.4348.4342.6328.5388.3289.2

USD bn

Jan. 2017Feb. 2017Mar. 2017Apr. 2017May. 2017Jun. 2017
Commodities - Daily average1.11.31.3 1.3 1.41.4 
Commodities - Monthly volume24.425.331.0 25.1  33.230.5 
Equities - Daily average1.82.12.4 2.2  2.4 2.9
Equities - Monthly volume40.542.855.3 44.4  54.3 64.2
Fixed Income - Daily average0.50.60.7 0.4  0.40.4 
Fixed Income - Monthly volume9.912.215.2 8.1  8.7 9.7
FX - Daily average13.411.812.0 10.3  10.2 11.0
FX - Monthly volume295.2235.9275.2 206.5  235.0 241.6
Total - Daily average16.815.816.4 14.2  14.4 15.7
Total - Monthly volume370.0316.1376.7 284.1  331.1 346.0

2016.

USD bn

Jul. 2016Aug. 2016Sep. 2016Oct. 2016Nov. 2016Dec. 2016
Commodities - Daily average1.11.01.11.21.51.1
Commodities - Monthly volume24.022.824.425.533.123.8
Equities - Daily average2.01.82.62.22.51.9
Equities - Monthly volume41.341.457.446.154.842.0
Fixed Income - Daily average0.40.40.40.40.60.4
Fixed Income - Monthly volume8.09.29.49.014.08.7
FX - Daily average11.28.110.310.913.510.1
FX - Monthly volume235.6187.4225.6229.2298.0222.2
Total - Daily average14.711.314.414.818.213.5
Total - Monthly volume308.9260.8316.8309.8400.0296.8

USD bn

Jan. 2016Feb. 2016Mar. 2016Apr. 2016May. 2016Jun. 2016
Commodities - Daily average0.71.01.01.31.21.2
Commodities - Monthly volume14.321.123.927.126.126.8
Equities - Daily average3.83.22.32.42.32.6
Equities - Monthly volume76.966.353.450.951.458.3
Fixed Income - Daily average0.20.30.30.30.30.5
Fixed Income - Monthly volume4.96.36.96.97.610.2
FX - Daily average10.510.29.510.69.810.2
FX - Monthly volume209.7215.1217.8223.0215.8223.9
Total - Daily average15.314.713.114.713.714.5
Total - Monthly volume305.8308.8302.1307.8300.9319.3