Investorrelasjoner

Med sine fleksible elektroniske handelsplattformer og brede produktportefølje er Saxo Group blitt en leder innen online-investering.

Saxo Group anerkjenner viktigheten av åpenhet da den arbeider for å opprettholde sin fremtredende posisjon i markedet. Relevante opplysninger og rapporter er tilgjengelige nedenfor, som en hjelp for investorene til å holde seg informert om organisasjonen.

Vi oppfordrer deg til å gjennomgå disse dokumentene for å få et innblikk i Saxos arbeid, filosofi og fremtidige mål.

Saxo Bank A/S er et privateid selskap. Geely Financials Denmark A/S, et datterselskap av Zhejiang Geely Holding Group Co., Ltd, eier 52 prosent av aksjene i Saxo Bank. Kim Fournais, grunnlegger av og adm.dir. i Saxo Bank, eier 25,71 prosent av bankens aksjer, mens Sampo Plc, et ledende nordisk konsern for finansielle tjenester, eier 19,9 prosent av aksjene. De resterende aksjene eies av minoritetsaksjonærer, inkludert en rekke nåværende og tidligere ansatte i banken.

Som Saxo Group-aksjonær, kan du logge inn i aksjonærportalen nedenfor.
Logg inn her >

Følgende nøkkeltall gir en oversikt over Saxo Bank Groups finansielle resultater.

SAXO BANK GROUP
(mill. DKK)
H1 2018201720162015*20142013
Driftsinntekter1,506.43,027.02,929.72,126.73,006.82,861.0
EBITDA397.9931.6845.2(109.4)1,099.0898.0
Justert EBITDA431.21,026.0954.5864.71,208.11,223.3
Overskudd før skatt209.4554.2418.2(778.4)564.8247.4
Nettooverskudd149.7401.1302.4(644.6)381.2162.2
Sum egenkapital4,763.34,621.44,238.43,938.44,225.23,492.7
Samlet kapital38,771.639,955.643,578.533,501.636,008.327,746.2
Kundenes
sikringsinnskudd
110,435.0103,622.392,349.977,568.068,227.250,644.0
Kapitaldekning,
soliditet
27.6%22.7%19.5%20.7%19.7%16.2%
Avkastning på egenkapital
før skatt
8.9%12.5%10.2%(19.1)%14.6%7.2%
Gjennomsnittlig antall ansatte1,6191,5941,6391,5161,4851,406

* Vær oppmerksom på at tallene for 2015 inkluderer effekten av den sveitsiske hendelsen. 

Definisjoner er å finne i 2016-rapporten om årsrapporter

Kim Fournais

Medstifter og administrerende direktør i Saxo Bank

Kim Fournais er medstifter og administrerende direktør i Saxo Bank. Han hadde flere stillinger innenfor finansielle tjenester før han grunnla Saxo Bank sammen med Lars Seier Christensen i 1992, under navnet Midas. Fournais ledet Midas alene til 1995, hvorpå Seier Christensen kom inn som viseadministrerende direktør.

Søren Kyhl

Driftssjef i Saxo Bank

Søren Kyhl er driftssjef (COO) og medlem av direksjonen med ansvar for daglige operasjoner og utførelse, inkludert tilsyn med bankens digitale opplevelse, markedsføring, data og Saxo Privatbank.

Steen Blaafalk

Økonomi- og risikodirektør

Steen Blaafalk er global finansdirektør og leder for risikostyring i Saxo Bank og styremedlem. Han har ansvar for all jus, etterlevelse, finans, risikostyring, kunde- og forretningsanalyse i banken.

Damian Bunce

Chief Commercial Officer (CCO)

Damian Bunce er Chief Commercial Officer, styremedlem og leder for global distribusjon og kundeservice i Saxo Bank, med ansvar for frembringelse, vedlikehold og vekst av High Value Direct-kunder samt storkunder.

Les mer

Daniel Donghui Li

styreleder

Økonomidirektør i Zhejiang Geely Holding Group

Board of Directors Profile Image

Henrik Normann

assisterende styreleder

President og administrerende direktør i NIB, Nordic Investment Bank

Ian Zhang

styremedlem

Viseøkonomidirektør i Zhejiang Geely Holding Group

Patrick Lapveteläinen

styremedlem

Investeringssjef i Sampo Plc

Preben Damgaard

styremedlem

Administrerende direktør i Damgaard Company og dansk IT-entreprenør

Saxo´s handels- og investeringplattformer har gitt tradere og investorer verden over frihet til å handle. Plattformen gir deg funksjonene, hastigheten og ytelsen du trenger for å handle, og har konsekvent vunnet en rekke av industriens gjeveste anerkjennelser.

Priser

Saxo Group utgir jevnlig ICAAP og risikorapporter i samsvar med det danske økonomiregelverket.

Se alle rapportene her >

For å demonstrere forpliktelse til økt åpenhet innen den finansielle sektor har Saxo Group tatt initiativ til å publisere nøkkeltall relatert til aktivitet, på månedlig basis. Dette er primært retail assets under kontroll samt daglig gjennomsnitt og månedlig handelsvolum.

2019.

USD bnJan. 2019Feb. 2019Mar. 2019Apr. 2019May 2019Jun. 2019
Commodities - Daily average0.9     
Commodities - Monthly volume18.7     
Equities - Daily average2.3     
Equities - Monthly volume50.5     
Fixed Income - Daily average0.3     
Fixed Income - Monthly volume6.4     
FX - Daily average6.9     
FX - Monthly volume151.8     
Total - Daily average10.3     
Total - Monthly volume227.4     

2018.

USD bn

Jul. 2018Aug. 2018Sep. 2018Oct. 2018Nov. 2018Dec. 2018
Commodities - Daily average1.2 1.0 0.8 1.0 1.0 0.9
Commodities - Monthly volume26.3 22.9 16.4 22.5 20.9 19.8
Equities - Daily average2.7 2.1 2.3 3.7 3.1 3.8
Equities - Monthly volume59.9 49.4 45.7 85.4 67.7 80.5
Fixed Income - Daily average0.2 0.2 0.4 0.4 0.3 0.3
Fixed Income - Monthly volume3.8 5.3 7.8 8.2 5.9 6.6
FX - Daily average10.3 8.5 8.6 8.2 7.7 7.0
FX - Monthly volume226.2 195.5 172.8 187.8 170.4 147.2
Total - Daily average14.4 11.9 12.1 13.2 12.0 12.1
Total - Monthly volume316.2 273.1 242.7 304.0 264.9 254.2

USD bn

Jan. 2018Feb. 2018Mar. 2018Apr. 2018May 2018Jun. 2018
Commodities - Daily average 1.61.51.31.6 1.6 1.2
Commodities - Monthly volume34.629.228.734.6 35.7 25.9
Equities - Daily average 3.76.25.03.9 3.0 3.2
Equities - Monthly volume81.2124.7109.281.4 68.0 67.1
Fixed Income - Daily average 0.6 1.2 0.80.5 0.8 0.3
Fixed Income - Monthly volume 13.725.016.911.0 17.4 7.1
FX - Daily average 16.721.7 14.411.7 12.3 13.3
FX - Monthly volume 366.3433.2317.2245.4 283.4 279.9
Total - Daily average 22.530.6 21.517.7 17.6 18.1
Total - Monthly volume 495.8612.1 472.0372.4 404.5 380.1

2017.

USD bn

Jul. 2017Aug. 2017Sep. 2017Oct. 2017Nov. 2017Dec. 2017
Commodities - Daily average1.41.71.61.41.41.3
Commodities - Monthly volume29.138.234.231.729.827.5
Equities - Daily average2.42.52.42.33.12.6
Equities - Monthly volume51.057.250.850.668.554.9
Fixed Income - Daily average0.30.30.50.40.50.4
Fixed Income - Monthly volume7.08.011.58.311.88.9
FX - Daily average11.910.711.710.812.69.4
FX - Monthly volume249.2245.1246.2237.9278.2197.8
Total - Daily average16.015.116.314.917.713.8
Total - Monthly volume336.4348.4342.6328.5388.3289.2

USD bn

Jan. 2017Feb. 2017Mar. 2017Apr. 2017May. 2017Jun. 2017
Commodities - Daily average1.11.31.3 1.3 1.41.4 
Commodities - Monthly volume24.425.331.0 25.1  33.230.5 
Equities - Daily average1.82.12.4 2.2  2.4 2.9
Equities - Monthly volume40.542.855.3 44.4  54.3 64.2
Fixed Income - Daily average0.50.60.7 0.4  0.40.4 
Fixed Income - Monthly volume9.912.215.2 8.1  8.7 9.7
FX - Daily average13.411.812.0 10.3  10.2 11.0
FX - Monthly volume295.2235.9275.2 206.5  235.0 241.6
Total - Daily average16.815.816.4 14.2  14.4 15.7
Total - Monthly volume370.0316.1376.7 284.1  331.1 346.0

2016.

USD bn

Jul. 2016Aug. 2016Sep. 2016Oct. 2016Nov. 2016Dec. 2016
Commodities - Daily average1.11.01.11.21.51.1
Commodities - Monthly volume24.022.824.425.533.123.8
Equities - Daily average2.01.82.62.22.51.9
Equities - Monthly volume41.341.457.446.154.842.0
Fixed Income - Daily average0.40.40.40.40.60.4
Fixed Income - Monthly volume8.09.29.49.014.08.7
FX - Daily average11.28.110.310.913.510.1
FX - Monthly volume235.6187.4225.6229.2298.0222.2
Total - Daily average14.711.314.414.818.213.5
Total - Monthly volume308.9260.8316.8309.8400.0296.8

USD bn

Jan. 2016Feb. 2016Mar. 2016Apr. 2016May. 2016Jun. 2016
Commodities - Daily average0.71.01.01.31.21.2
Commodities - Monthly volume14.321.123.927.126.126.8
Equities - Daily average3.83.22.32.42.32.6
Equities - Monthly volume76.966.353.450.951.458.3
Fixed Income - Daily average0.20.30.30.30.30.5
Fixed Income - Monthly volume4.96.36.96.97.610.2
FX - Daily average10.510.29.510.69.810.2
FX - Monthly volume209.7215.1217.8223.0215.8223.9
Total - Daily average15.314.713.114.713.714.5
Total - Monthly volume305.8308.8302.1307.8300.9319.3