NLNL-IEX-TSMC-M NLNL-IEX-TSMC-M NLNL-IEX-TSMC-M

TSMC: Buy | Koers: $140 | Koersdoel: $160 | Upside: 14%

IEX Analysis
IEX.nl

Samenvatting:  De resultaten van TSMC waren beter dan verwacht dankzij de sterke vraag naar AI-chips. Het bedrijf kan rekenen op forse subsidies voor uitbreidingen in de VS. Een analyse van Ivo Breukink van IEX.


Level: Starter


Deze content wordt u aangeboden door IEX.nl. Wilt u dagelijks aandelenanalyses en (ver)kooptips van IEX ontvangen? Probeer dan nu 3 maanden IEX voor slechts 24,95! Ga naar iex.nl/actie en profiteer vandaag nog.

Let op: Saxo is niet verantwoordelijk voor content van derden.



In het kort

  • TSMC zag de omzet stijgen met 12,9% tot $18,9 miljard
  • De operationele marge daalde met 3,5 procentpunt naar 42,0% maar was beter dan verwacht
  • De vraag naar AI-chips is sterk
  • In de VS ontvangt het bedrijf $6,6 miljard subsidie
  • Het koersdoel gaat omhoog naar $160 en het advies blijft Buy


De omzet van de Taiwanese chipmaker TSMC kwam met een groei van 12,9% ten opzichte van vorig jaar tot $18,9 miljard boven de bovenkant van de guidance uit. De goede resultaten zijn met name te danken aan de sterke vraag naar AI-chips.

Vergeleken met het vorige kwartaal werden er relatief minder 3-nanometerchips verkocht: die maakten 9% van de omzet uit terwijl dat vorig kwartaal nog 15% was. Dat kan te maken hebben met de tijd van het jaar. In het vierde kwartaal worden meestal meer chips verkocht, en relatief meer geavanceerde chips voor smartphones.

De vraag naar High Performance Computing (HPC)-chips, de belangrijkste eindmarkt voor TSMC, is sterk en dat zal terug te zien zijn in de cijfers van het huidige, tweede kwartaal. Dit komt door investeringen in AI-datacenters; ook daarvoor worden 3-nanometerchips gebruikt.

De operationele marge kwam aan de bovenkant van de guidance uit op 42,0%, 3,5 procentpunt lager dan vorig jaar. Dat was een positieve verrassing. Doordat TSMC de productie van 3-nanometerchips aan het opschalen is werd de lagere marge al verwacht. Het introduceren van een nieuwe technologie gaat gepaard met extra kosten en dus lagere marges. Wel werden er meer chips geproduceerd dit kwartaal, wat tot schaalvoordelen leidt en dus de marge doet oplopen.

Voor dit kwartaal verwacht TSMC een omzet van $19,6 tot $20,4 miljard, wat een mooie groei van ruim 27% inhoudt. Er wordt een operationele marge verwacht tussen de 40% en 42%. Dat houdt een kleine verslechtering in, waarschijnlijk door het opschalen van de 3-nanometerchipproductie.

NLNL-IEX-TSMC-Income
Bron: TSMC

Uitbreiding VS

TSMC ontvangt vanuit de Amerikaanse CHIPS-act $6,6 miljard aan subsidies en ook nog eens $5 miljard aan goedkope leningen voor het bouwen van chipfabrieken in het land. Ook zal het bedrijf nog profiteren van belastingvoordelen.

Er wordt al aan twee fabrieken gebouwd maar daar komt nu een derde bij. Samen gaan deze $65 miljard (!) kosten. De eerste chips komen er waarschijnlijk pas in 2026 uit rollen. Recent werd ook een nieuwe investering in Japan bekendgemaakt.


Taxaties

De taxaties voor de omzet en winstgevendheid zijn verbeterd en zeker die voor de winstgevendheid zullen waarschijnlijk nog verder verhoogd worden. De oplopende marge, die al extreem hoog is, is natuurlijk heel mooi voor beleggers. Deze verbetering en de sterke omzetgroei zal mogelijk worden gemaakt door sterk toenemende vraag naar chips.

AI draagt hier flink aan bij en de chips die hiervoor nodig zijn behoren tot de meest geavanceerde. TSMC is veruit de sterkste speler in de fabricage daarvan.

TSMC ($)2022A2023A2024E2025E2026E
Omzet (mrd)75,969,383,1100,2113,9
Ebitda (GAAP, mrd)52,24756,368,778,6
Ebitda-marge68,70%67,80%67,70%68,60%69,00%
Winst per aandeel (GAAP)6,575,16,067,388,1
K/w verhouding21,327,523,11917,3
Dividend per aandeel1,881,92,12,242,32
Dividendrendement1,30%1,40%1,50%1,60%1,70%

Tabel: Kerncijfers TSMC, taxaties Bloomberg-consensus


Advies terug naar Buy

TSMC is als (veruit) beste producent van geavanceerde halfgeleiders in een uitstekende positie om te profiteren van de vraag naar AI-chips, en het lijkt er op dat die voorlopig nog wel even blijft toenemen. De investering in nog een extra fabriek in de VS betekent dat TSMC dat ook denkt. Het baseert de investeringen immers op de verwachte vraag.

De hoger dan verwacht uitgevallen winstgevendheid samen met de verbeterde taxaties en de extra investeringsplannen geven ons nog meer vertrouwen in de toekomst van TSMC. Vandaar ook dat wij het koersdoel verhogen naar $160 van $150. Daarmee zou het aandeel op een k/w van 21,7 uitkomen. Normaal gesproken zou dat laag zijn voor een bedrijf met de groeivooruitzichten en marge van TSMC, maar geopolitieke risico's - bijvoorbeeld een Chinese inval in Taiwan - spelen mee in de waardering. We handhaven het Buy-advies.

Wilt u dagelijks aandelenanalyses en (ver)kooptips van IEX ontvangen? Probeer dan nu 3 maanden IEX voor slechts 24,95! Ga naar iex.nl/actie en profiteer vandaag nog.

Disclaimer IEX

Breukink heeft geen posities in bovenvermeld fonds.

Koersdoel en advies hebben betrekking op een periode van 12-18 maanden. Dit artikel mag niet worden beschouwd als professioneel beleggingsadvies. Voor meer informatie, zie de volledige disclaimer. Heeft u naar aanleiding van deze analyse een vraag aan de auteur? Stuur een mail naar beleggersdesk@iexgroup.nl.

Deze content is afkomstig van IEX.nl. Saxo is niet verantwoordelijk voor content van derden.

Klaar om te beginnen?

Een rekening openen doet u geheel online in drie eenvoudige stappen.

Beleggen kent risico’s, uw inleg kan minder waard worden. 

De informatie op deze pagina is niet bedoeld als individueel beleggingsadvies of als een individuele aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. De beloning van de auteur van dit artikel staat/stond/zal niet direct of indirect in relatie (staan) met zijn specifieke aanbevelingen of standpunten. Ondanks het feit dat Saxo Bank alle zorgvuldigheid in acht neemt bij het samenstellen en onderhouden van deze pagina's, en daarbij gebruik maakt van bronnen die betrouwbaar geacht worden, kan Saxo Bank niet instaan voor de juistheid, volledigheid en actualiteit van de geboden informatie. Indien u zonder verificatie of advies gebruikmaakt van de verstrekte informatie, doet u dat voor eigen rekening en risico. Aan de informatie op deze pagina's kunnen geen rechten worden ontleend. Saxo Bank is een handelsnaam van BinckBank N.V.. Beleggen brengt risico’s met zich mee. Uw inleg kan minder waard worden. Meer informatie over de specifieke productrisico’s kunt u lezen op de productpagina’s.

Saxo Bank Nederland
Barbara Strozzilaan 310
1083 HN Amsterdam,
Nederland

In Nederland is Saxo Bank de handelsnaam van BinckBank N.V. , een Nederlandse bank die onderdeel uitmaakt van de Saxo Bank Groep. BinckBank N.V. heeft een bankvergunning en valt onder het Nederlandse depositogarantiestelsel.

Neem contact op met Saxo

Selecteer regio

Nederland
Nederland